Europos motoakrobatikos varžybose Lietuvą atstovaus pasaulio čempionas, Gineso rekordininkas ir gatvės gimnastas

Su Europos stipriausiaisiais susigrums trys Lietuvos motoakrobatai

Ateinantį savaitgalį „FIM Europe" organizuojamose motoakrobatikos varžybose „European Street Freestyle Cup" Vengrijoje dalyvaus neeiliniai Lietuvos talentai: praėjusių metų pasaulio akrobatinio motociklų vairavimo čempionas marijampolietis Paulius Labanauskas, Gineso rekordininkas uteniškis Šarūnas Kezys ir gatvės gimnastas alytiškis Irmantas Jasevičius. Tokia lietuvių trijulė sudarys rimtą konkurenciją stipriausiems Europos sportininkams.
„Motociklų akrobatikos sportas yra gana nauja sporto kryptis, tačiau sparčiai populiarėjanti ir tobulėjanti tiek pasaulyje, tiek Lietuvoje. Sportininkų ir varžybų daugėja, triukai sudėtingėja, kas šiam sportui suteikia daug šarmo. Džiugu, kad mes turime išties stiprių sportininkų, kurie garsina Lietuvos vardą ir tuo pačiu motociklų akrobatiką mūsų šalyje perkelia iš mėgėjiško į profesionalų lygmenį", - pažymi Lietuvos motociklų sporto federacijos prezidentas Robertas Benediktavičius. Jis pastebi, kad keičiasi ir lietuvių nuostatos - vis dažniau tautiečiai motoakrobatiką ima vertinti ne kaip nutrūktgalvių pasirodymus, o kaip ypač aukšto meistriškumo reikalaujantį sportą.
„Hungaroring" trasoje Budapešte vyksiančių „European Street Freestyle Cup" varžybų esmė - po kelias minutes trunkanti kiekvieno sportininko pasirodymo programa, kurią sudarys įvairūs triukai, įskaitant važiavimą ant priekinio, galinio rato, šonaslydį ir kitus. Vienas svarbiausių kriterijų - sklandus visos programos atlikimas, pereinant nuo vieno triuko prie kito.
Pasaulio čempionas ant laurų nemiega
Vienas iš būsimų varžybų dalyvių - marijampolietis 24 metų Paulius Labanauskas, atstovaujantis „NeOnStunt" klubą. Vaikinas pernai tapo pasaulio čempionu. Devynerius metus motoakrobatika užsiimančio sportininko pasiekimų lentynoje - daugiau kaip dešimt aukščiausių įvairių tarptautinių varžybų apdovanojimų. Nepaisant aukštų pasiekimų, P. Labanauskas mano, kad būsimos varžybos bus gana sunkios. „Per pastaruosius trejus metus atsirado labai daug jaunų, talentingų sportininkų. Dalyvaus ir talentai iš Rusijos, taip pat 2016 metų pasaulio čempionas, taigi bus stiprios varžybos", - teigia sportininkas.
P. Labanauskas, anksčiau treniruotėms gimtojoje Marijampolėje dažniausiai skirdavęs savaitgalius, dėl sporto atsisakė darbo ir dabar daugiausia laiko leidžia su motociklu. Taip pat daug dėmesio skiria fiziniam pasiruošimui. Jis ypač dėkingas rėmėjams, treniruotėms suteikusiems aikštelę Marijampolėje. Anot jo, ši aikštelė yra viena geriausių Baltijos šalyse, o rasti tinkamų Lietuvoje yra labai sudėtinga.
Ruošdamasis varžyboms marijampolietis gludina triukų atlikimą, kad jie būtų itin techniški, „švarūs". Treniruojasi kruopščiai pagal programą, kad pasitaikius klaidai galėtų sklandžiai pereiti į kito triuko atlikimą. Taip pat teigia, siekiantis būti universalesnis, neskirti didesnio dėmesio tik tam tikriems triukams.

1

Jo nufilmuotu triuku dalinosi „Top Gear" vedėjai

Kitas būsimų varžybų dalyvis - 24-erių motociklininkas iš Utenos Šarūnas Kezys, šiemet Lietuvoje ir užsienyje išgarsėjęs pasiektu Gineso rekordu. Jungtiniuose Arabų Emyratuose jis tapo daugiausiai apsisukimų ant vieno rato per minutę padariusiu pasaulio motoatletu. „Utena Stuntriders" komandos narys būsimas varžybas taip pat vertina kaip ypač rimtas.
Š. Kezys taip pat daug dėmesio skiria fiziniam pasiruošimui ir dažnoms treniruotėms motociklu. Sportinininkas stengiasi treniruotis ne tik „namų" aikštelėje Utenoje - siekia išbandyti vis naujas. „Reikia ruoštis varžytis įvairiomis sąlygomis - neaišku, kokia bus danga varžybų metu", - teigia jis. Taip pat sportininkas tvirtina, kad varžyboms ypač svarbu ir emocinis pasiruošimas - tam jis skiria daug laiko. Vaikino manymu, tai jam ir padėjo pagerinti Gineso rekordą.
8 metus motoakrobatika užsiimantis sportininkas yra užėmęs įvairias prizines vietas varžybose Italijoje, Prancūzijoje, Maroke, Dubajuje. Jo 360 laipsnių apsisukimo slystant triuku internete dalinosi ir buvę laidos „Top Gear" vedėjai: J. Clarkson ir R. Hammond.

sheras1.jpg

Išsiskiria atletiškumu
Stebint 24-erių alytiškio Irmanto Jasevičiaus pasirodymus, matyti, kad vaikinas išsiskiria atletiškumu ir plastika. Jis - ne tik motoakrobatas, bet ir gatvės gimnastas. Suderinęs abu sportus, I. Jasevičius demonstruoja triukus, kuriuos pajėgtų padaryti tikrai ne kiekvienas akrobatas. Pasak sportininko, jo „arkliukai" - triukai, kai ant motociklo atsistoja rankomis, bei važiavimas ant galinio rato.
Nors I. Jasevičius kol kas kiek mažiau žinomas nei kiti Lietuvos motoakrobatai, jis laikomas itin perspektyviu sportininku. Pernai pasaulio čempionate po kvalifikacinių važiavimų jis buvo pirmasis, tačiau varžybose koją pakišo rankos lūžis. 2015-aisiais šiose varžybose jis buvo 5-tas.

irmantas.jpg

Visi trys sportininkai važiuoja „Kawasaki ZX 6r" motociklais.

Foto nuotraukos iš sportininkų asmeninių archyvų 

 

 

 

Partneriai