Lenkijos „Tor Poznan“ žiede klasę parodė lietuvių sportininkai

Šeštadienį Lenkijos „Tor Poznan" trasoje įvyko ketvirtasis Lietuvos plento žiedinių lenktynių čempionato etapas. Lietuviai važiavo ir varžėsi drauge su lenkų sportininkais. Ypač stiprūs lietuvių sportininkai pasirodė gausiausioje „B600" klasėje - bendroje įskaitoje tik pirmąją vietą iškovojo lenkas Dominik Stefanowski, antrą, trečią ir ketvirtą pasidalino lietuviai.
Antrą vietą bendroje ir pirmą Lietuvos čempionato „B600" klasės įskaitoje užėmė Mantas Urmonas, nuo lyderio lenko atsilikęs dviem sekundėmis. Trečią bendroje įskaitoje ir antrą vietą tarp lietuvių šioje klasėje užėmė Gedas Čeplaitis, ketvirtas bendroje ir trečias tarp lietuvių šioje klasėje buvo Paulius Lubas. Iš viso „B600" klasėje važiavo 15 sportininkų.
„Seniai nebuvo taip, kad lietuviai „B" klasės įskaitoje užimtų tokias aukštas pozicijas. Tai reiškia, kad ir mūsų sportininkų, ir Lietuvos čempionato lygis kyla", - pažymi Lietuvos motociklų sporto federacijos Plento žiedo komisijos pirmininkas Jaroslavas Buinauskas.
M. Urmonas paklaustas, kas lėmė tokius gerus rezultatus, atsakė, kad labai stengėsi. „Šioje trasoje buvau tik antrą kartą, todėl komandos draugų padedamas stengiausi kuo skubiau įsisavinti trasos posūkius. Startavau tik iš 13-tos pozicijos, truputį užtrukau, kol pasivijau lyderius, todėl galutiniu rezultatu labai džiaugiuosi. Šios lenktynės buvo pačios įdomiausios man. Geras jausmas lenkti lenkų sportininkus jų namų trasoje. Lenkijoje motociklų plento žiedo lygis gerokai stipresnis, todėl man šis laimėjimas buvo labai geras ženklas, kad mokausi teisingai", - pasakojo sportininkas.
Gedas Čeplaitis, bendroje įskaitoje užėmęs trečią vietą, prisipažino, kad, nors galutiniai rezultatai geri, nebuvo patenkintas savo asmeniniais rato įveikimo laikais. „Antroje lenktynių pusėje krito mano tempas, dėl to neišlaikiau aukštesnių pozicijų", - teigia jis. Anot sportininko, dar geriau pasirodyti jam sutrukdė pasiruošimo trūkumas - jis negalėjo dalyvauti ketvirtadienio treniruotėse, o penktadienį pasiruošimą sutrumpino lietus. Taip pat juto fizinio pasiruošimo trūkumą.
„B600" klasės važiavimuose dalyvavo penki lietuviai. Deja, Egidijus Jankauskas, kvalifikaciniame važiavime kritęs, varžybose nestartavo. Penktasis „B600" klasės dalyvis iš Lietuvos Justas Gadliauskas bendroje įskaitoje buvo 14-tas.
Greičiausioje „Superbike" klasėje startavo tik du Lietuvos sportininkai - Šarūnas Pladas ir Kęstutis Stankūnas. Šioje klasėje varžėsi dešimt sportininkų. Š. Pladas bendroje įskaitoje užėmė ketvirtą vietą, jis savo pasirodymą įvertino vidutiniškai. „Galima buvo greičiau važiuoti, kitam kartui reiks geriau pasiruošti. Tarp lenkų yra labai stiprių sportininkų, turinčių didelę patirtį, važiuojančių pasaulio čempionatuose, todėl yra labai naudinga su jais varžytis", - sako sportininkas.
„B1000" klasėje rungėsi 12 sportininkų, tarp jų - trys lietuviai, tačiau jiems nepavyko pasiekti aukštų pozicijų. Jauniausias Lietuvos čempionato dalyvis 21 metų Tauras Norkūnas rodė puikius rezultatus ir kovėsi dėl trečios pozicijos bendroje įskaitoje, bet nesėkmingo lenkimo metu krito ir pasitraukė iš kovos.
Tris dienas vykusiose Lietuvos ir Lenkijos čempionatų varžybose sportininkai rungtyniavo 14-oje klasių, lietuviai - keturiose jų. Varžybų organizatoriai penktadienį lietuviams surengė atskirą „Pretendent" klasę, kurioje varžėsi šeši sportininkai.
Lietuvių sportininkų teigimu, šios varžybos Lenkijoje sulaukė mažesnio, nei tikėtasi, dalyvių kiekio - veikiausiai dėl žadėto prasto oro. Vis tik orų prognozės nepasiteisino ir dalyviams leido mėgautis varžybomis. Kitas Lietuvos čempionato etapas įvyks taip pat „Tor Poznan" žiede rugpjūčio 10-12 dienomis.

Partneriai