"Mylėk Lietuvą" intelektualus kultūrinis mototuristinis "Ryterna modul" ralis po visą Lietuvą jau rugpjūčio mėn. 19d.

STARTAS IŠ BET KURIOS LIETUVOS VIETOS. BET KOKIAIS MOTOCIKLAIS. BET KOKIAIS KELIAIS. PER VIENĄ DIENĄ. KIEKVIENA KOMANDA ATRANDA SAVO MARŠRUTĄ PER 40 KULTŪROS PAVELDO IR ISTORINIŲ OBJEKTŲ.

Tai yra jau septinti metai, kai viena diena mus suvienija tam, kad keliautume drauge ir pažintume Lietuvą, mažiau atrastas jos puošmenas nuo gamtos iki naujam gyvenimui prikelto išpuoselėto kultūros paveldo, istorinių momentų ir žmonių. Šį kartą ralis vyks rugpjūčio 19 dieną.

mr

TRUMPAI

Mototourism Rally - tai 7-us metus organizuojamas komandinis nuotykinis ralis po visą Lietuvą. Juo mėgaujasi intelektualūs motociklų vairuotojai ir vairuotojos - taip sako Lietuvos policija, Benediktas Vanagas, Nerijus Juška, Algirdas Toliatas, Aidas Bubinas, Jurgis Didžiulis.

Jeigu tu myli Lietuvą, kaip dainuoja Marijonas Mikutavičius. Arba tiki, kad „Ji gražesnė nei tu man sakei" (Linas Adomaitis). O gal tiesiog nori visa tą grožį atrasti savo akimis vėl ir vėl iš naujo. Tuomet tu esi lyderis, siekiantis aukštumų karjeroje, gyvenime, pažinime, taip sako mūsų draugas Dakaro pilotas Antanas Juknevičaus.

O ką gi veikia lyderiai Mototourism Rally?

BENDRA INFORMACIJA

Važiuoja motociklais po Lietuvą, aplanko ir pažįsta įdomias Lietuvos vietoves, susitinka ir bendrauja su lankomų vietų bendruomenėmis ir už organizatorių pateiktų užduočių įvykdymą gauna taškus. Užduotys yra susijusios su Lietuvos gamta, istorija, architektūra, etnografiniu paveldu ir leidžia ralio dalyviams, vietiniams ir šalies svečiams, geriau pažinti Lietuvą bei nuotaikingai praleisti laiką. Komanda, surinkusi daugiausiai taškų, laimi.

Istorija: rengiamas nuo 2011 metų (7-us metus)
Data: rugpjūčio 19-20d.
Misija: Mada keliauti po Lietuvą
Siekiai: keliauti motociklais ir PAŽINTI LIETUVĄ, važiuoti saugiai ir atsakingai
Vieta: po visą Lietuvą, iškilmingas finišas Birštone
Palaiko: Kultūros paveldo departamentas, Turizmo departamanetas ir kt.
PLANUOJAMOS MARŠRUTŲ TEMOS IR PUNKTAI

Tradiciškai, objektai ir užduotys parinkti pagal tam tikras tematikas. MTR2017 temos ves partizanų, krašto gynimo, šimtmečio, piliakalnių, reformacijos, tautinio kostiumo keliais. Taip pat kelionėje lauks mažosios kultūros sostinės. Skelbiame iš anksto dalį ralio maršrutų punktų čia.

2016 m. mes turėjome tokias temas kaip Amatų keliais (MTS2016 VLN, KNS), Vietos bendruomenės (LR Seimo patv. 2016 m. tema) (MTR2016), Prezidento Kazio Griniaus keliais (LR Seimo patv. 2016 m. tema) (MTR2016), Knygų, rašytojų, knygnešystės keliais (LR Seimo patv. 2016 m. tema) (MTR2016). Žr. 2016 m. ralį čia - Ryterna Modul MTR2016.

Objektų žemėlapis ir užduotis dalyviams pateikiami Užduočių Knygoje, kuri yra publikuojama ralio starto metu. Pažiūrėkite 2016 m. Užduočių Knygą čia.

BALTIJOS KELIO IDĖJA

Ralis vyksta Baltijos kelio dienos išvakarėse. Ir tai nėra atsitiktinumas. Būtent ši mintis ir įkvėpė raliui pradžią prieš 7-is metus. Tai lyg nauja Baltijos kelio versija - žmonių, kuriems rūpi jų kraštas. Tik šį kartą simbolinis susikibimas rankomis vyksta apjuosiant Lietuvą motociklais ir sukuriant savo Baltijos kelio maršrutą. Jungtis gali kiekvienas, iš bet kurios Lietuvos vietos. Net jeigu nevairuoji motociklo, gali sėsti į kitą transporto priemonę ir atvykti į vieną motociklų lankomą objektą, susitikti, gyvai paspausti ranką. Junkis prie tų, kuriems rūpi.

FORMATAS

Bendra

  • Dalyvauja visų modelių motociklais. Tiek mėgėjai, tiek patyrę.
  • Ralis vyks po visą Lietuvą.
  • Dalyvių komandas sudaro 2-5 motociklai (2-10 komandos narių).
Esmė
Aplankyti organizatorių pateiktus pažintinius objektus ir atlikti su jais susijusias užduotis.
  • Organizatoriai starto metu pateiks Užduočių žurnalą, kuriame bus išdėlioti pažintiniai objektai su užduočių aprašymais.
  • Komandos pačios sudėlios kelionės maršrutą. Visų objektų aplankyti nereikia, bet gali būti privalomi objektai.
  • Kelionė turi trukti ne ilgiau kaip 10 val.
Saugumas
  • Vairuotojai turi griežtai laikytis KET.
  • Vairuotojai ir motociklai turi turėti visus dokumentus, leidžiančius dalyvauti eisme, motociklai turi būti techniškai tvarkingi.
  • Dalyviai privalo turėti tinkamą motociklinę aprangą (šalmas, pirštines, batai, kelių ir alkunių apsaugas)
PROGRAMA

08:00 startas iš bet kurios Lietuvos vietos
17:00-18:00 finišas Birštono miesto centre
19:00 apdovanojimai
19:30 dalyviai vyksta į kempingą
20:00 bendravimas kempinge, nakvynė

DALYVIAI IR KOMANDOS

RYTERNA MODUL MOTOTOURISM RALLY 2017 REGLAMENTAS  

Partneriai