„Enduro“ entuziastai savaitgalį pradės rungtynių sezoną

Šį savaitgalį, balandžio 7 d., šalia Vievio esančioje „Crazy ferma" trasoje „Enduro" motociklininkai pradės Lietuvos „Cross Country" čempionatą. Ištvermę bandančios varžybos bus pirmosios iš numatomų 6-ių etapų.
Varžybų organizatoriui Virginijui Visockiui, motociklų sporto renginius organizuojančiam jau kelis dešimtmečius, prieš keletą metų mintis pradėti organizuoti „Cross Country" varžybas kilo susipažinus su „Crazy Ferma" trasa ir jos savininku Giedriumi Medeliu, įvertinus trasos patrauklumą tokio tipo varžyboms. Kaip teigia varžybų organizatorius, „pasibaigus varžyboms visa organizacinė komanda iš daugumos sportininkų sulaukia padėkų ir prašymų toliau šioje trasoje rengti sporto varžybas, o tai ir inspiruoja toliau prisidėti prie šios sporto šakos disciplinos vystymo." Trasos ilgis varžybose išlaikytas kaip ir kasmet - iki 6 km. Trasa suformuota gamtos, tačiau čia bus ir keturi dirbtinai suformuoti tramplynai. Šiais metais gamta nepagailėjo iššūkių sportininkams, pavyzdžiui, niekaip neišeinantis žemės įšalas neleis lengvai įveikti įkalnių.
Paskutinius du kovo savaitgalius dalį trasos jau išbandė sportininkai. Pirmuosius įspūdžius aštrina jau minėtas žemės įšalas, dėl kurio yra labai slidu ypač miškingoje trasos vietoje. Slidumas, daug posūkių, įkalnių ir nuokalnių, purvas daro trasą sunkią, reikalaujančią daug ištvermės, atidumo ir apskaičiuoto veržlumo. Svarbiausia - blaivaus proto objektyviai vertinant savo galimybes. V.Visockis žada ir šiek tiek naujovių. „Šiais metais bus pakeista varžybų finišo vieta, sutvarkytas pirmasis pravažiavimas per upelį. Apdovanojimų pakyla taip pat keliasi į kitą vietą. Visa tai darome siekdami, kad būtų patogiau tiek sportininkams tiek atvykusioms sportininkų palaikymo komandoms, žiūrovams", - kalba varžybų organizatorius.

Teksto ir foto autorė Indrė Kontrauskienė

Partneriai