Biržuose savaitgalį kovojo daugkartiniai Lietuvos ir Latvijos čempionai

Šeštadienį vykęs Lietuvos Cross Country ketvirtasis čempionato etapas Biržuose skendėjo dulkėse. Daugybę aistrų tarp sportininkų sukėlusios varžybos surinko rekordinį dalyvių skaičių. Šiame etape varžėsi 125 solo motociklininkai ir 28 keturračiais besivaržantys sportininkai.
Kartu vykęs ir Baltijos šalių etapas gerokai pakoregavo nugalėtojų pozicijas ir privertė ne vieną smarkiau pasistengti norint užlipti ant pakylos. Nuo pat starto šūvio įdomiausia kova vyko absoliučioje įskaitoje tarp daugkartinio Lietuvos čempiono A. Gelažninko ir daugkartinio Latvijos čempiono J. Vinterso. Kartu startavus, A. Gelažninkui pavyko iškart atsiplėšti nuo konkurento ir visą laiką važiuojant panašiu tempu nepraleisti varžovo į priekį. Tad pirmasis finišo liniją po dviejų įtemptų valandų kirto lietuvis, antrasis latvis J. Vintersas, atsilikęs nuo nugalėtojo ketvirtadaliu rato. Tačiau susumavus rezultatus paaiškėjo, kad komandinėje įskaitoje, 5 taškais aplenkdama A. Gelažninko atstovaujamą komandą „Kilobaitas RT", stipriausia buvo J. Vinterso suburta „JVE Moto team". Įdomiausia tai, kad pagrindiniu konkurentu Dakaro raliui besiruošiančiam lietuviui tapęs latvis 2007 metais taip pat dalyvavo šiame ralyje ir finišavo užėmęs aukštą, 6 - ąją poziciją, taip priversdamas visą Pasaulį atkreipti dėmesį ir susirasti žemėlapiuose Baltijos šalis.
Puikius rezultatus rodantis A. Gelažninkas vis stipriau kursto viltį ir svajonę matyti savo šalies atstovą tarp geriausių Pasaulio sportininkų artėjančiame Dakaro ralyje.

Teksto ir foto autorė Indrė Kontrauskienė 

Foto akimirkos iš 2018 m. Lietuvos Cross country Čempionato ir Taurės bei Baltijos šalių Taurės II etapo

Puslapis: 123
 

Partneriai