Balys Bardauskas į Dakaro trečiojo etapo startą stojo pailsėjęs ir tepaprašė sėkmės

(Lima, sausio 8 d.) Į Dakaro ralio trečiojo etapo startą motociklininkas Balys Bardauskas stojo puikiai nusiteikęs ir pailsėjęs. Pasak „Perkūnas Team" komandos vadovo argentiniečio Carlos Brebbia, lietuvis miegojo apie 7 valandas, todėl suspėjo atgauti jėgas po vakarykščio sudėtingo etapo.
Lietuvis vakar bendroje įskaitoje pakilo iš 126-osios į 122-ąją vietą. Šiandien jis startavo iš 120 pozicijos. Paklaustas, kaip nusiteikęs startui, B. Bardauskas atsakė: „Labai gerai".
Komandos vadovui pasiteiravus, o ko palinkėti, vienintelis motociklininkas iš Lietuvos, startuojantis šių metų Dakaro ralyje, tepaprašė sėkmės.
Motociklininkas startavo šiek tiek po septintos valandos ryto Peru laiku.
Šiame ralyje B. Bardauskas startuoja 98-uoju numeriu. Pagrindinis jo tikslas yra finišuoti.
2009 m. trečiasis Dakaro ralio etapas B. Bardauskui buvo labai nesėkmingas. Jame sportininkas krito ir susilaužė abi rankas. Didelių valios pastangų dėka ir malšindamas skausmą vaistais jis įveikė dar tris etapus ir tik septintajame nutraukė savo pasirodymą.

Apie trečiąjį etapą
Dar daugiau bekelės
(PISKAS - SAN CHUAN DE MARKONA, 502 km (GR: 295 km)
Dar viena diena, kai greičio ruožą sudarys kopos ir bekelė. Vietovės kraštovaizdis bus artimas pirmos ir antros lenktynių dienoms. Greičio ruožas padalintas į dvi dalis. Po pirmosios dalies (80 km) bus 4 kilometrų vadinamasis „neutralizacijos" ruožas. Motociklams ir keturračiams teks pasipildyti kuro, o visi lenktynių dalyviai galės trumpai pasinaudoti mechanikų pagalba. Dauguma motociklininkus aptarnaujančių komandų, įskaitant ir B. Bradauską aptarnaujančią Prancūzijos „Nomade", įsitikinę, jog per 80 km ruožą neturėtų kilti rimtų problemų, todėl mechanikai nuo pat ryto paliks bivuaką. Ką darys automobilius aptarnaujančios ekipos, sudėtinga pasakyti. Veikiausiai kiekviena iš jų priims atskirą sprendimą. Įdomu tai, kad kitas bivuakas bus tik 1 km ilgio ir apie 100 metrų pločio, o tai reiškia, kad anksčiau išvažiavusieji iš pirmojo bivuako, turės galimybę užsiimti geriausias vietas būtent šiame trumpame ruože.

Nuo starto iki 36 kilometro sportininkams teks važiuoti gana greita atkarpa, kur kietą gruntą keis kopos. Nuo 36 iki 46 kilometrų laukia prastas kelias su įtrūkimais ir akmenimis. Čia matomumas bus ribotas. Nuo 46-ojo iki 80-ojo km lenktynininkai vėl susidurs su „miksuota" danga, o nuo 80-ojo iki 100-ojo km laukia bekelė ir aukštos kopos. Matomumas vėl bus labai prastas. Vėliau seks 17 kilometrų kopų ir siaurų kalnų tarpeklių. Nuo 117-ojo km sportininkams teks kilti aukštyn į statų kalną. Iki 248-ojo kilometro vėl reikės važiuoti kietu gruntu, kurį keis smėlio kopos. Vėliau iki pat finišo lenktynininkų lauks aukštos, „piktos" kopos, sudarytos iš labai lengvo smėlio. Tad B. Bardauskui teks pademonstruoti visą savo meistriškumą.

Informaciją parengė „Agroverslo komunikacijos"

Nuotraukoje Balys Bardauskas skrodžia Peru kopas (Duda Bairros nuotr.) 

 

Partneriai