Lietuvos sportininkai galutinėje Baltijos Enduro Čempionato ir Taurės įskaitoje iškovojo 7 prizines vietas penkiose klasėse

Savaitgalį baigėsi Lietuvos ir kitų Baltijos šalių Enduro čempionato varžybos. Latvijoje, Madonos miestelyje esančioje „Smeceres sils" mototrasoje, Baltijos šalių sportininkai paskutinį kartą šiais metais kovojo dėl čempiono titulo ir kitų prizinių vietų. Lygiai po metų šioje trasoje savo jėgas bandys Europos sportininkai čia vyksiančiose Europos Enduro čempionato varžybose.
40 km ilgio trasa, atrodė, bus lengvai įveikiama, tačiau dėl savo sudėtingumo privertė burnoti kone kiekvieną varžybų dalyvį. Jau pirmąją dieną praūžusi liūtis išsunkė visų sportininkų jėgas. Kiti etapao taip pat nelepino. Galiausiai pavargę, susižaloję, sugadinę motociklus Lietuvos sportininkai galutinėje Enduro čempionato ir taurės įskaitoje iškovojo septynias prizines vietas penkiose klasėse.
Junior 16+ klasėje 1-oji vieta teko Džiugui Kazakevičiui („Kilobaitas RT"), 2-oji vieta - Tadui Maračinskui (MK Vytis). E3 klasėje 3-ąją vietą iškovojo Mindaugas Šimkevičius (MK Vytis). C klasėje 1-ąją vietą pelnė Andrius Greičiūnas („Kilobaitas RT"). Veteranų 50+ kategorijoje 1-oji vieta atiteko Danieliui Žoštautui („Kilobaitas RT"), 3-oji vieta - Gintautui Igariui („Enduro klubas"). Veteranų 60+ klasėje 1-osios vietos laimėtojas - Ričardas Duonelavičius („Kilobaitas RT").
Netikėta varžybų ir viso čempionato atomazga įvyko jauniausių motociklininkų klasėje Junior 16+. Pirmąją dieną gedo abiejų lyderių motociklai, pašalinus gedimus ir netikėtai atsiradus intrigai lemiama kova persikėlė į paskutinę varžybų dieną. Visą sezoną bendroje įskaitoje pirmavęs Tadas Maračinskas (MK Vytis), likus paskutiniam testui patyrė traumą. Lūžus kojai, jaunuolis nebegalėjo tęsti varžybų ir čempiono poziciją teko užleisti Džiugui Kazakevičiui („Kilobaitas RT"). Naujasis Junior 16+ klasės čempionas nedaugžodžiauja dalindamasis įspūdžiais iš paskutiniojo, lemiamo etapo: „Trasa buvo techniška ir labai įdomi, tik lietus šiek tiek trukdė, bet man patiko."
Intriga į paskutinį etapą dėl prizinių vietų persikėlė ir Veteranų 50+ klasėje. Susumavus galutinius rezultatus dėl 2-osios ir 3-iosios vietos, surinkę vienodą taškų skaičių konkuravo du klaipėdiečiai: Kęstutis Gurčinas („Enduro klubas"), Gintautas Igaris („Enduro klubas"), bei Latvijos sportininkas Andris Kalninš („Motosports RT"). Todėl nugalėtojai buvo renkami sumuojant šių sportininkų visuose etapuose iškovotas pozicijas. Nugalėtojus lėmė iškovotos aukštesnės pozicijos viso čempionato metu. Taip antroji vieta atiteko kolegai iš Latvijos, o trečiąją vietą iškovojo Kęstutis Gurčinas.
Sveikiname visus 2018 metų Lietuvos ir kitų Baltijos šalių čempionato prizininkus bei nugalėtojus!

Teksto ir foto autorė Indrė Kontrauskienė 

Foto akimirkos iš 2018 m. Baltijos šalių ir Lietuvos Enduro Čempionato ir Taurės finalinio etapo

Puslapis: 1234
 

 

Partneriai