Paskelbti BMW Mototourism Sprint Vilnius-Kaunas laimėtojai

Šeštadienį vykęs vienintelis intelektualus kultūrinis ralis „BMW Mototourism Sprint Vilnius-Kaunas" šimtus motociklininkų sukvietė pažinti dar nematytus istorijos ir kultūros paveldo objektus. Renginyje dalyvavo rekordiškai daug dalyvių - 450 motociklininkų.

„Mototurizmo sprintas" nuo įprastų ralio lenktynių skiriasi tuo, jog čia svarbu ne technikos galia ar greitis, bet logika ir strategija. Motociklams, kelionėms ir pažinimui neabejingi bendraminčiai turėjo aplankyti kuo daugiau objektų, bet tuo pačiu nuvažiuoti kuo mažiau kilometrų. Taigi laimėjo protingiausi - gebantys efektyviausiai suplanuoti maršrutą, pažinti istoriją ir laikytis disciplinos įveikiant suplanuotą kelionę iki organizatorių numatyto laiko.

Valstybės pradžios ženklai

„Šiais metais buvo plėtojama su valstybės 100-mečiu susijusi tema „Valstybės pradžia". Keliaudami ralyje dalyviai atrado įkvepiančių pavyzdžių, kaip prasidėjo Lietuvos valstybė, kiek tai kainavo žmonių pastangų, kas tie lyderiai, kurie tada ir dabar prisiima atsakomybę. Kas padėjo ir padeda pagrindą, kad Lietuva išliko ir išliks kaip valstybė", - visuomenei aktualią renginio temą pristatė viena ralio organizatorių Birutė Vaitkutė.

Šįkart į ralio užduočių knygą surinkta beveik trys dešimtys unikalių ir istoriškai reikšmingų objektų. Nemaža dalis punktų buvo išsidėstę Kaune, nes čia tarpukariu prasidėjo valstybės gyvenimas.

Tarp jų: Pelėdų kalnas, signataro Petro Klimo gyvenamasis namas ir kapas Petrašiūnų kapinėse, paminklas Lietuvos laisvės armijos vadui Kaziui Veverskiui, Pogrindžio spaustuvė „AB", signataro Jono Vailokaičio įsteigta Palemono keramika, buvę VDU Fizikos ir chemijos instituto rūmai, kurių šiandien jau nėra ir kitos nedaug kam plačiai žinomos ir rečiau turistų lankomos prasmingos vietos.

„Ralio ir jo dalyvių tikslas - ne tik patiems pažinti, bet taip pat atkreipti visuomenės dėmesį ir pakviesti pažinti tas vietas, kurios dar neatrastos, bet yra labai svarbi mūsų istorijos dalis", - pridūrė B. Vaitkutė.

Nugalėtojams - Kauno mero taurė

Antrus metus „BMW Mototourism Sprint Vilnius-Kaunas" ralio ambasadoriumi yra Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis.

„Pažinti, suprasti ir gerbti savo istoriją - kiekvieno iš mūsų pareiga. Pats esu neabejingas motociklams, todėl labai džiaugiuosi tokia iniciatyva, kai įdomias vietoves galima atrasti būtent važiuojant ant dviejų ratų. Organizatoriai atliko tikrai puikų darbą atrinkdami punktus, tarp kurių gal net ir man dar yra nematytų objektų.

Dalyviams iš visos Lietuvos linkiu saugaus kelio ir smagios viešnagės Kaune. Nesvarbu, motociklais ar ne, bet kviečiu pas mus užsukti vis dažniau", - perduodamas organizatoriams savo įsteigtą nugalėtojų taurę kalbėjo Kauno meras V. Matijošaitis.

Maršrutą rengė su ekspertais

Kaip ir kasmet, ralio maršrutus pagal organizatorių pasirinktą temą „Valstybės pradžia" padėjo rengti istorikai, Kultūros paveldo departamentas (KPD), Kauno miesto savivaldybė. Taip pat dalį punktų rekomendavo Valstybinis turizmo departamentas.

Paklausta, iš kur tarpukariu žmonės turėjo tiek stiprybės, kad sugebėjo sukurti ir pakelti valstybę, KPD direktorė Diana Varnaitė teigia, jog viso to šaknys slypi istoriniame tęstinume ir savosios tapatybės išlaikyme: „1918 m. vasario 16 d. Nepriklausomą Lietuvą atkūrusi visuomenė išsaugojo tautos savastį - gimtąją kalbą, tradicijas, dvasinį ir materialųjį kultūros paveldą, kuriais iki tol nepaliaujamai rūpinosi XIX - XX a. pradžios šviesuoliai, lietuvių kultūrinio sąjūdžio ir atgimimo veikėjai. Kartu buvo žadinamos tautos ambicijos, prisimenant garbingą praeitį, todėl laisvę atgavusi visuomenė visomis išgalėmis ėmėsi Valstybės sukūrimo ir tvirtinimo."

Šeštą kartą vyksiantis „BMW Mototourism Sprint Vilnius-Kaunas" Kaune finišuos jau trečią kartą. Pernai motociklininkai lankėsi Kauno mieste ir regione įsikūrusios vaikų globos įstaigose. Beižionių vaikų globos namus Elektrėnų savivaldybėje dalyviai aplankys ir šiemet. Jų auklėtiniai domisi ir važinėja motociklais, todėl svečiai čia užsuks ne tuščiomis, o su rėmėjų dovanomis.

BMW Mototourism Sprint laimėtojai

Apdovanojimus laimėtojams įteikti padėjo Lietuvos motociklų sporto federacijos generalinė sekretorė Giedrė Janušauskė ir Krasta Auto Kaunas vadovas Artūras Dambrauskas.

I vieta - komanda „Viduramžio krizė" (Vilnius). Jiems įteikta ne tik mero taurė. bet taip pat Vostok-Europe laikrodis. Komanda ankščiau nebuvo laimėjusi pirmųjų vietų, tik vieną kartą gavo Kultūros paveldo departamento nominaciją. Anksčiau jie dalyvavo „Mototurizmo ralyje 2017" (mtr2017), taip pat sprintuose Kaune ir Vilniuje (mts2017kns, mts2017vln). Komandos nariai - SAULIUS KARČIAUSKAS, MARTYNAS VIČINAS, VAIDAS VILMANTAS, AURIMAS KUNCA.

II vieta - komanda „Druska ir pipirai" (Vilnius). Anksčiau ji yra laimėjusi Kultūros paveldo departamento nominacijas, bet niekada iki šiol nelaimėjo pirmų vietų. Dalyvavo mtr2016, mtr2017, mts2015, mts2016vln, mts2017kns. Komandos nariai - VYTAUTAS JUODAGALVIS, LINA ŽILINSKAITĖ, SIMAS IVICKAS, LINA GUTAUSKAITĖ, VAIDAS STUMBRAS, SANDRA VARNAITĖ, SIMANTAS MAŽEIKIS.

III vieta - komanda „Krituliai", jau yra ankščiau laimėję pirmą ir trečią vietas. Dalyvavo mtr2016, mtr2017, mts2015, mts2016vln, mts2017kns, mts2017vln. Komandos nariai - MINDAUGAS ŽILIONIS, GINTAUTAS PUŠINSKAS, VIAČESLAVAS MALYŠEVAS, GINTAS STANKUS, MARTYNAS ADOMAITIS.

Kultūros paveldo departamento (KPD) nominacijas laimėjo daugiausiai KPD rekomenduotų punktų aplankiusios komandos: „Elektrėnų laukiniai šernai", „Skubi pagalba 112", „Plieniniai šalmai".

Nominacija „Arčiausiai laimėtojų" atiteko komandoms, užėmusioms 4,5 ir 6 vietas užėmusioms komandoms: „Mano Kaunas.lt", „Atsipūtę motociklininkai.lt", „Angry & Sexy".

BMW Mototourism Sprint Vilnius - Kaunas rezultatai 

Foto akimirkos i6 BMW Mototourism Sprint Vilnius-Kaunas

Puslapis: 1234
  

Partneriai